Toidulisand
Proenzi® ArthroStop Rapid
Kompleksne liigeste toidulisand, mis aitab kaasa sinu keha igale liigutusele.
 • Soovituslik suurenenud koormuse korral liigestele.
 • Positiivne toime püsib 2-3 kuud pärast tarvitamise lõpetamist.
Osta Vaata teleklippi

Kuidas seda kasutatakse?

Paku oma liigestele parimat hoolt!

Kui teed füüsilist tööd, harrastad aktiivselt sporti või oled ülekaaluline, peaksid oma liigeste eest hoolitsema ning pakkuma neile vajalikke toitaineid. Proenzi® Arthrostop Rapid sisaldab toimeainete kombinatsiooni, mis koosneb kehaomastest liigesekõhre komponentidest (glükosamiinsulfaat, kondroitiinsulfaat), rikastatud Boswellia serrata ekstrakti, mangaani ja vitamiin C-ga. Boswellia Serrata ekstrakt on abiks liigeste tervise ja painduvuse tagamisel. Mangaan aitab normaalsete luude eest hoolitseda ja toetab sidekudede teket. Vitamiin C toetab normaalset kollageeni teket, mis on vajalik luude ja kõhrede normaalseks toimimiseks.

 • Alusta aegsastiKõhre kulumine on enamasti järk-järguline protsess, mis on aktuaalne juba pärast 30. eluaastat.
 • Pikaajaline hoolitsusKasuta regulaarselt, järgides päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust.
 • Püsiv toimePositiivne toime püsib 2-3 kuud pärast tarvitamise lõpetamist.
Põlve osteoartriidi staadiumid
 • 1. staadium
 • 2. staadium
 • 3. staadium
 • 4. staadium
 • Kõhre lagunemist esineb minimaalselt, kuid märgata on umbes 10% kõhre kulumist.
 • Kõhre lagunemine süveneb. Liigeseõõnsus kitseneb.
 • Kõhre lagunemine süveneb ja liigeseõõnsus kitseneb veelgi. Esineb rohkem osteofüüte.
 • Liigeseõõnsus on märgatavalt kitsenenud. Juba 60% kõhrest võib olla kulunud. Tekivad suured osteofüüdid.

Annustamine

Sobib täiskasvanuile ja lastele alates 12. eluaastast

Soovituslik annustamine: Täiskasvanud 1 tablett 3x päevas. Lapsed alates 12. eluaastast 1 tablett päevas. Soovituslik peale toidukordi, alla neelata koos vedelikuga.
Parimate tulemuste saavutamiseks soovitame toodet kasutada 2-3 kuud. Vajaduse korral võib kasutada pikemaajaliselt. Toode ei sobi alla 12-aastastele lastele ja rasedatele naistele.

Koostisained

Optimaalne kombinatsioon liigestele vajalikest toitainetest

Proenzi® ArthroStop® RAPID sisaldab kombinatsiooni kolmest toimeainest: glükoosamiinsulfaat, kondroitiinsulfaat ja Boswellin®, rikastatud mangaani ja vitamiin C-ga.

 • Glükoosamiin ja kondroitiin on liigesekõhrede ja teiste sidekudede olulised ehitusmaterjalid.
 • C-vitamiin aitab kaasa normaalsele kollageeni tekkele, mis on vajalik kõhrede ja luude normaalse toimimise jaoks.
 • Boswellin® (Boswellia serrata ekstrakt) aitab liigestel terveks ja painduvaks jääda.
 • Mangaan aitab normaalsete luude eest hoolitseda ja toetab sidekudede teket.

Proenzi ® ArthroStop® Rapid on soovituslik toetama kõiki liigeseid - põlved, puusad, käed ja lülisammas.

Päevane annus sisaldab: kaal/ 3tbl. % RDA*
Glükoosamiinsulfaat*2KCl 1600,0 mg -
Kondroitiinsulfaat 600,0 mg -
Boscedrin®/Boswellin®
(Boswellia serrata ekstrakt;min 70% boswellia-happeid, millest vähemalt 20% moodustavad β-boswellia-happed)
150,0 mg -
Mangaan 4,5 μg 225
Vitamiin C 30,0 mg 38

* % soovituslik päevane kogus; - päevast kogust ei ole määratud

Koostisained: glükoosamiinsulfaat *2 KCl (koorikloomadest); kondroitiinsulfaat; paakumisvastased ained: mikrokristalne tselluloos, magneesiumstearaat, ränidioksiid, talk; India viirukipuu ekstrakt; stabilisaatorid: hüdroksüpropüülmetüültselluloos, karboksümetüültselluloos, kummiaraabik; toiduvärv: titaandioksiid, raudoksiid; triglütseriid, keskmise ahelapikkusega; polüdekstroos.

Pakend

Valikus on erinevaid pakendeid

Saadaval kahes pakendisuuruses. Vali endale sobivaim.

60tabletti
90tabletti
Vali sobivaim pakendisuurus.

Küsimused ja vastused

Sina küsid, meie vastame

Siin leiad vastuseid sageli esinevatele küsimustele. Kui sul on küsimusi, palun saada see meile ja võtame sinuga ühendust.

Võid võtta Proenzi liigeste toidulisandi kogu ööpäevase annuse korraga või võtta ühe tableti mitu korda päevas (vt igal tootel märgitud soovitatud ööpäevast annust). Toimet see ei mõjuta.

Valuvaigistid ja NSAID-ravimid ei tegele osteoartriidi algpõhjusega, vaid ainult leevendavad sümptomeid, nagu valu (valu ainult viitab organismi muudele vaevustele). Kui neid ravimeid manustatakse suurtes annustes ja pikaajaliselt, võivad need tekitada sõltuvust ja alandada valuläve. Lisaks võivad NSAID-ravimid põhjustada kõrvalnähte, nagu mao ja soolte limaskesta haavandid. Seepärast soovitatakse neid ravimeid manustada ainult tõelise vajaduse korral ja lühiajaliselt (mitu päeva).

Liigeste toidulisandid toidavad liigeseid optimaalselt ja soodustavad liigeste tervist – eespool nimetatud ravimid seda ei tee.

Jah, Proenzi liigeste toidulisandid sobivad ka diabeetikutele. Diabeet ise võib suurendada osteoartriidi riski ja diabeediga seotud ülekaalulisus suurendab liigeste koormust. Mis puudutab organismis glükoosiks muudetavat glükoosamiini, siis ei ole tõestatud, et liigeste toidulisandites kasutatavad annused suurendaksid vere glükoosisisaldust.

Jah, Proenzi liigeste toidulisandeid võivad manustada lapsed alates 12. eluaastast. Isegi lapsepõlves võib täheldada liigeste kulumist, millele võib viidata näiteks pikem kõhre taastamisaeg. 12-aastastele ja vanematele lastele ei kaasne liigeste toidulisandite manustamisega mingit kahju ega riske. Need sobivad lisatoitainete omandamiseks, eriti juhul, kui liigesed saavad väga suurt koormust, näiteks tippspordialadel, nagu jalgpall, tennis, pikamaajooks, ja ülekaaluliste laste puhul.

Proenzi soovitatav annus ei ole juhuslik, see põhineb ekspertide arvamustel ja olemasoleval teaduskirjandusel. Seega soovitame soovitatavast ööpäevasest annusest kinni pidada. Siiski võid pöörduda spetsialisti poole ning arutada temaga oma individuaalset juhtumit ja vajadusi, sest liigeste toitainetevajadus sõltub mitmest tegurist, nagu kehakaal, liigeste olukord ja igapäevane koormus, toitumisharjumused ja vanus.

See sõltub mitmest tegurist, näiteks sellest, kas liigeste koormus on ajutine või pikaajaline. Liigesekõhre toidulisandite toime avaldub üsna pikaldaselt ja selle saavutamiseks tuleb vähemalt 6–8 nädalat järjepidevalt kasutada liigestele vajalikke toitaineid, C-vitamiini, India viirukipuu või kurkumi ekstrakti jms. See tähendab, et kui sa oled näiteks aednik, ei ole väga aktiivne talvel ja sinu põhitegevus langeb kevadele ja suvele, võib sinu jaoks olla piisav kaks 6–8 nädalast ravikuuri hiliskevadel ja sügisel. Kui aga oled terve aasta vältel aktiivne tippsportlane või füüsilise töö tegija, oleks sulle kasulik võtta toidulisandeid järjepidevalt.

Liigeste toidulisandeid võid aga mõlemal juhul kasutada pidevalt, sest need ei ohusta kuidagi tervist.